Dunabogdányi Általános Iskola és
Alapfokú Művészeti Iskola

MENÜ

Landesrezitationswettbewerb

2012-ben nyolcadik alkalommal kerül megrendezésre a Magyarországi Németek Országos Önkormányzata Oktatási Bizottsága által szervezett „Landesrezitationswettbewerb“ országos német vers – és prózamondó verseny.

 

A kisrégiós fordulót a Szentendrei Kistérségben ebben az évben a iskolánk rendezi.

Időpontja: 2012. február 15. szerda 14:00 óra

A gyerekek a kisrégiós versenyen korosztályuknak megfelelően (1-2.oszt., 3-4.oszt., 5-6.oszt., 7-8.oszt.) egy szabadon választott német vagy német nemzetiségi verssel vagy prózával vesznek részt abban az iskolában, amelyik iskolájuk részére a felhívást kiküldte.

 

A kisrégiós versenyen négy iskola vesz részt, összesen 67 tanulóval:

  • Kalász Suli Általános Iskola Budakalász
  • Német Nemzetiségi Iskola Pomáz
  • Áprily Lajos Általános Iskola és AMI Visegrád és a Kisoroszi Tagiskola
  • Dunabogdányi Általános Iskola Grund- und Hauptschule és AMI


Eredmények

Korcsoport

Helyezés

Tanuló

Tanár

Iskola

1. korcs.

1. helyezett

Hegyi Kincső

Kerekes Klára

Budakalász

2. helyezett

Kovács Zsuzsanna

Melcher Ágnes

Dunabogdány

3. helyezett

Füvessy Balázs

Rayman Bokori Katalin

Pomáz

Kapi Kincső

Melcher Ágnes

Dunabogdány

2. korcs.

1. helyezett

Hegyi Csenge

Szilágyiné Dér Barbara

Budakalász

2. helyezett

Gömbös Hanna

Szilágyiné Dér Barbara

Budakalász

3. helyezett

Óvári Klaudia

Giay Anikó

Budakalász

Láng István

Rudolf Mihályné

Dunabogdány

Oláh Vivien

Polyák Mária

Pomáz

3. korcs.

1. helyezett

Gömbös Marcell

Szakács Réka

Budakalász

2. helyezett

Bene Júlia

Schmidt Anna

Visegrád

3. helyezett

Kiss Tímea

Balog Ilona

Pomáz

Különdíj

Balogh Norbert

Szakács Réka

Budakalász

Serbán Kevin

Polyák Mária

Pomáz

4. korcs.

1. helyezett

Windisch Dániel

Herrné Pollák Veronika

Dunabogdány

 

2. helyezett

Leschinszky Csilla

Száraz Katalin

Dunabogdány

Mundart I.

1. helyezett

Herr Dorottya

Herrné Pollák Veronika

Dunabogdány

2. helyezett

Alvincz Bernadett

Alvincz Erzsébet

Visegrád

Mundart II.

1. helyezett

Alvincz Gergely

Alvincz Erzsébet

Visegrád

A következő - megyei - fordulóba az első helyezettek, az első és második korcsoportban a második helyzetettek és a Mundart kategória összes versenyzője jut tovább.

Iskola

1. helyezés

2. helyezés

3. helyezés

Különdíj

Budakalász

3

1

1

1

Pomáz

-

-

3

1

Visegrád

1

2

-

-

Dunabogdány

2

1

2

-


A verseny programja:

13:30 Érkezés
14:00 Ünnepélyes megnyitó
14:15 Verseny négy korcsoportban, négy helyszínen
15:40 kb.     

A verseny vége

A zsűri tanácskozása alatt a versenyzők számára kézműveskedés

16.00 kb.
Az eredményhirdetés várható ideje

 


Versenyzők:


I. korcsopot II. korcsoport III .korcsoport IV. korcsoport
1. Deli Hanna
Balog Lóránd
balogh Norbert Havranek Zita
2. Erdei Kitti
Bényei Bíborka Bene Júlia Kutnyánszki Gábor
3. Füvessy Balázs
Bérces Botond
Gömbös Marcell Leschinszky Csilla
4. Havranek Tekla
Bozóki Viola
Herr Martin Repárszky Ferenc
5. Hegyi Kincső
Bubán Emese
Heves Máté
Windisch Dániel
6. Kapi Kincső
Burai Zsnett Irsai Tamás
7. Klein Tamás
Csonka Boglárka Kiss Tímea
8. Kotró Nóra
Eőry Zsófia Lezsák Domonkos
9. Kovács Viktor
Flóris Júlia Ördög Enikő Mundart
10. Kovács Zsuzsanna
Gömbös Hanna Perger Lóránt Alvincz Bernadett
11. Lukovszky Anna
Hajdú Vanessza Scheili Sára Judit Herr Dorottya
12. Mikó Laura
Halász Fruzsina Serbán Kevin Alvincz Gergely
13. Schubert Laura
Hegyi Csenge Utto Bertalan
14. Szabó Eszter
Heim Zsófia

15. Teiszler Tamás
Kreisz Imola

16.
Kugler Kristóf

17.
Láng István

18.
László Ramóna

19.
Mikusik Borbála

20.
Muckstadt Andrea

21.
Oláh Vivien

22.
Óvári Klaudia

23.
Sickerling Maximilián

24.
Somló Kinga

25.
Szávoly Márton

26.
Tóth Bálint

27.
Tóth Botond

28.
Tóth Enikő

29.
Vági Dorottya

30.
Vanyák Katinka

31.
Windisch Tamara


Asztali nézet