|
|
A projekt honlapját innen érheti el
|
Iskolánk ettől az évtől részt vesz a Társadalmi Megújulás Operatív Program 3.1.5 című projektben, melynek célja a pedagógusképzés támogatása. Ez egy úgynevezett pilot programm, melynek során mi is közreműködünk a fejlesztés kipróbálásában, a rendszer teljes bevezetése előtt.
Megvalósult tartalmak
Pedagógus továbbképzések
- Nevelőtestületi szakmai napok. Felkészülés a pedagógus életpályára és a NAT 2014. február 17-én és március 24-én került sor.
- Az IKT eszközök használata az oktatásban kezdő és haladó tanfolyam 2014. augusztus.
Szaktanácsadói látogatások
A projektben lehetőségünk van igénybe venni a megújuló országos szaktanácsadói szolgáltatásokat, melyeknek célja a szakmai segítségnyújtás, felkészítés a portfólió megírására, a tanfelügyeleti látogatásokra.
Eddig az alábbi kollégáknál volt látogatás, vagy lesz a következő hetekben
- Hímer Anna - magyar nyelv és irodalom szaktárgyi 2014. június
- Zafnerné Fodor Márta - matematika szaktárgyi 2014. november
- Burger Ildikó - földrajz szaktárgyi 2014. december
- Spáthné Faragó Éva - intézményfejlesztés 2014. december
OKTATÁSKUTATÓ ÉS FEJLESZTŐ INTÉZET TÁMOP-3.1.5/12-2012-0001 Pedagógusképzés támogatása |
|
A TÁMOP-3.1.5/12-2012-0001 „Pedagógusképzés támogatása” című kiemelt projekt keretében a 2013/2014-es tanév során, valamint a 2014/2015-es tanév első félévében tantárgygondozó szaktanácsadói látogatások és pedagógus-továbbképzések kerülnek megvalósításra, amelyet a köznevelési intézmények térítésmentesen vehetnek Reméljük, ezek segítségével az intézményünk nevelő-oktató munkáját eredményesebbé tehetjük.
1. TANTÁRGYGONDOZÓ SZAKTANÁCSADÁS
A pedagógusok munkájának szakmai támogatását a tantárgygondozó szaktanácsadók látják el. A projekt keretében kipróbálásra kerülő látogatások során a tantárgygondozó szaktanácsadók
- fejlesztő célú támogatást nyújtanak a pedagógus életpályán történő előrehaladásához,
- szakmódszertani segítséget biztosítanak az adott műveltségterület, tantárgy iskolatípushoz és -fokozathoz illeszkedő tanításához, illetve az óvodai neveléshez, és
- általános pedagógiai módszertani támogatást nyújtanak az egyéni szükségleteket figyelembe vevő, differenciált nevelő-oktató munka megvalósításához.
A tantárgygondozói szaktanácsadói szolgáltatás segítségével az intézményében dolgozó pedagógusok megismerhetik az új köznevelési rendszer tartalmi szabályozóit, felkészülhetnek a minősítési eljárásra és egyéni fejlesztési tervet dolgozhatnak ki.
2. PEDAGÓGUS-TOVÁBBKÉPZÉSEK
- Az új kerettantervek az egyes tantárgyakhoz kapcsolódó tartalmakban is számos újdonságot hoztak. A tantárgyi továbbképzések során arra helyezzük a hangsúlyt, hogy ezek az új tartalmakat milyen módszerekkel lehet hatékonyan közvetíteni a diákok számára.
- A szaktárgyi képzések mellet olyan pedagógus-továbbképzések is szerepelnek a kínálatunkban, amelyek az intézményvezetés gyakorlatának megújítását, a NAT kiemelt fejlesztési területeinek fókuszpontjait, a tanulói viselkedést, tanulóirányítását vagy éppen a pedagógiai gyakorlat megújítását segítik.
- Az intézményvezetők számára több modulból álló továbbképzést kínálunk, amelyek a vezetőkkel szemben támasztott új követelményekre készítenek fel. Emellett bővíthetik a tudásukat az intézményi innováció, a projekttervezés és –menedzsment, valamint az intézmények közti tudásmegosztás területén.
A képzések egy részét kihelyezett nevelőtestületi képzés formában is biztosítani tudják.
|
"Tisztelt Spáthné Faragó Éva!
Köszönjük, hogy az intézményi adatok kitöltésével segíti munkánkat. Tájékoztatjuk, hogy az alábbi nyilatkozatot tette: Alulírott Spáthné Faragó Éva, a Dunabogdányi Általános Iskola Grund- und Hauptschule és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény vezetője kijelentem, hogy az általam képviselt szervezet részt kíván venni a TÁMOP-3.1.5/12-0001 "Pedagógusképzés támogatása" kiemelt projektben. A projekt kapcsán felmerülő megkeresésekben, értesítésekben és fejlesztésben részt kívánok venni."
|