FCA-KP-1-2021/4-001004 Magyar falu Program Falusi Civil Alap

Községi családi nap-közösségépítés a pandémia után

A rendezvény időpontja: 2022. szeptember 10.
Helyszín: Dunabogdányi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola udvara

A községi családi gyermeknap eredeti májusi időpontját szeptember első hétvégéjére módosítottuk, bízva abban, hogy a nyáriszünet után, a családok szívesen vesznek majd részt egy ilyen típusú rendezvényen. Az élet minket igazolt, hihetetlen létszámú érdeklődőt láthattunk vendégül és levonva a tanulságot, hagyományteremtő jelleggel megtartjuk ezt az időpontot a jövőre nézve is. A családi nap több elemből állt össze; célja, hogy családok számára olyan programokat kínáljunk, ahol mindenki megtalálja a neki való szórakozási lehetőséget és a helyi közösségnek lehetősége legyen a pandémiás időszakok után kikapcsolódni. Rendezvényünk fontos eleme volt a közösségteremtés.

Az egyik alappillér az osztályok főzőversenye volt, ahova saját elképzelés szerinti ételekkel lehetett nevezni. Azok a csoportok, akik nem főztek, sütemények készítését vállalták. A szórakozásról több fizetett csoport gondoskodott. Első programként artista- és bűvészbemutatón vehettünk rész. A zenei alaphangulatot a nap folyamán egy DJ szolgáltatta, melyet koncertekkel gazdagítottunk. Fellépett a zeneiskola tanári együttese, egy helyi formáció, ebéd előtt pedig a Dunabogdányi Svábzenekar adott hagyományőrző koncertet. A gyerekeknek is változatos programokkal készültünk: béreltünk felfújható gumivárat és célbadobót, pedagógusaink sokszínű kézműves foglalkozásokkal készültek. Az elnyert pályázati összegből arcfestő mestereket bíztunk meg, lufihajtogató bohóc készített változatos alkotásokat, illetve a nap folyamán egy bűvész és artista csapat tanított mutatványokat az érdeklődőknek.

A helyszín berendezését az önkormányzat támogatta, de pályázati pénzből vásároltunk sörpad szetteket is az alapítvány számára. A nap egyik legfontosabb eseménye most is a tombolahúzás volt, melyhez értékes nyereményekkel járultak hozzá helyi és környékbeli vállalkozások. A szórakoztató programokat sportversenyekkel is kiegészítettük, melyeknek eszközeit és nyereményeit (serlegek) szintén a pályázati összegből vásároltunk meg.

A családi nap megvalósította eredeti elképzeléseinket. Az iskolai közösségnek és a község többi érdeklődőjének biztosítani tudtuk az önfeledt szórakozást, megvalósult a közösségteremtés, és mindezek úgy, hogy valódi kulturális és hasznos szabadidős programokat szerveztünk. Az alapítvány által támogatott intézmény jóhírének erősítéséhez is hozzájárult a rendezvény, mert a színvonalas programok szervezői és néhány, - mint például a kézműves foglalkozások, zeneiskolai koncert- megvalósítói is az iskola pedagógusai voltak.
A rendezvényt szeretnénk ezentúl minden évben megrendezni, mert egy község életében nagyon fontos szerepet játszanak a gyerekek, rajtuk keresztül tudunk hatni a jövőnkre. Iskolai szempontból is nagyon fontos a korosztály megszólítása, iránymutatást adni az idő hasznos eltöltésére, lehetőséget teremteni a családi és közösségi kapcsolatok erősítése.

• Magyar Falu Program Falusi Civil Alap
    2022-09-10 10:00:00

FCA-KP-1-2021/4-001004 Községi családi nap-közösségépítés a pandémia után

Forrás: https://dbiskola.hu/alapitvanyi-palyazatok/

• Kréta E-napló
    2019-11-04 12:24:09

Az napló használatról az általános tájékoztató itt olvasható!

• BMI pályázat 2018

• ERASMUS+

• Erzsébet táborok

• Határtalanul
    2018-05-15 14:35:53

• Online tanulás

Hasznos oldalak a tanuláshoz, gyakorláshoz
    KICSIKNEK, NAGYOKNAK

• ADÓ 1%

1% az iskola alapítványának!

A Dunabogdányi Iskoláért Alapítvány
    köszönettel fogadja az adóbevallások során felajánlott 1%-ot

Adószám: 18216970-1-13

• Már a Facebookon is! Csatlakozz!
    2015-10-23 17:27:17

fac