Beiratkozási tudnivalók 2024/2025. tanévre

2024/2025. tanévre vonatkozó általános iskolai beiratkozást támogató, az előzetes jelentkezéshez is kapcsolódó szülői tájékoztató segédlet.

Letölthető itt

A felhasználói útmutatók a KRÉTA Tudásbázis oldalán is elérhetővé váltak, a beiratkozás folyamatának oktató videója itt érhető el.

A beiratkozással kapcsolatos előzetes információk:

- 2024. március 27-én (szerdán) megnyílik a KRÉTA beiratkozás szülői felülete (BÁI), amellyel a szülőknek/törvényes képviselőknek lehetősége lesz, hogy előzetesen beküldjék gyermekük adatait az adott általános iskolába.

- A tanév rendjéről szóló 30/2023. (VIII. 22.) BM rendelet alapján a személyes beiratkozás napjai: 2024. április 18-19. (csütörtök és péntek).

Fontos, hogy a korábbi gyakorlatnak megfelelően a szülő/törvényes képviselő csak egy általános iskolába nyújthatja be gyermeke jelentkezését.

A 20/2012. EMMI rendelet 22.§ (4) bekezdése értelmében az általános iskola első évfolyamára történő beiratkozáskor be kell mutatni a gyermek nevére kiállított személyazonosságot igazoló hatósági igazolványokat, a (7) bekezdés értelmében pedig az intézmény a gyermek lakcímkártyája alapján ellenőrzi, hogy a lakcím nyilvántartásban a tanuló lakóhelyeként vagy tartózkodási helyeként az iskolai beiratkozás első határnapját megelőző három hónapnál régebb óta szerepel-e.

FONTOS: A személyes megjelenés a beiratkozás folyamata során kötelező, de az online előzetes jelentkezés hatására rendkívül gyors és gördülékeny ügyintézés valósulhat meg. A személyes beiratkozáskor  a helyszínen ellenőrizzük a KRÉTA rendszerbe feltöltött adatokat.

Az előzetes regisztráció és adatbekérés kizárólag csak a KRÉTA felületén történhet!

Hirdetmény

Beiratkozás a  2024/2025-es tanévre- FONTOS TUDNIVALÓK

Segítség az elektronikus ügyintézéshez: beiratkozási útmutató Kréta

Iskolánk körzethatára

A Nevelési Tanácsadó körzetei

Településünk

Dunabogdány német nemzetiségi település a Dunakanyarban Szentendrétől 16, Visegrádtól 6 kilométerre. A község múltja meghatározza jelenét és vélhetően a jövőjét is. Német nemzetiségi községenk tartjuk magunkat. A 2011. évi népszámláláson a 3017 lakosból 811-en (27%) vallották magukat német nemzetiséghez tartozónak, de a nemzetiségi érzés ennél jóval magasabb arányban van jelen. Ez köszönhető éppen az iskolában folyó német nemzetiségi nevelésnek, mely több száz éve meghatározza iskolánk arculatát.

Mit kínál iskolánk?

• német nemzetiségi nyelvoktatást:, első évfolyamtól heti 5 órában, melyhez heti 1 óra nemzetiség népismeret is csatlakozik. (A negyedik osztálytól a nemzetiségi nyelv mellett heti két órában angol nyelvet is tanulni kell.)
  • a nemzetiségi hagyományok ápolását, a magyarországi németek történetének, kultúrájának megismerését
  • gyermekközpontú pedagógusok által vezetett osztályokat, ahol mód van az egyéni haladás figyelembevételére, tehetséggondozásra, felzárkóztatásra,
  • sokszínű szabadidős programot, iskolai rendezvényt,
  • alsó tagozaton napköziotthont, felső tagozaton tanulószobát
  • negyedik osztálytól idegen nyelvként az angol oktatását (ha nem tanul valaki németet,akkor heti 3 órában)
  • az informatika tárgyat tanítását szintén negyediktől
  • amennyiben esetleg az osztály létszáma megkívánja a német, angol, magyar, matematika tárgyak esetén csoportbontást
  • felső tagozaton felvételi előkészítőket és szaktanári korrepetálást
  • a tanulási, beilleszkedési zavarokkal küzdő gyermekeknek egyéni fejlesztését gyógypedagógus, logopédus, pszichológus, fejlesztő pedagógus segítségével,
  • kiváló sportolási lehetőségeket,, hiszen az iskola udvarán tallálható egy sportcsarnok, tanuszoda, multifunkciós műanyag burkolatú sportpálya,
  • az úszást órarendbe illesztve tanítjuk, saját tanuszodánkban
  • alsó tagozaton a mindennapos testnevelés keretében egy órában gyógytestnevelés jellegű testnevelés órát
  • gyógyúszási lehetőséget

Művészeti képzést, oktatást az iskola épületében

• zeneoktatást; fa- rézfúvós, zongora, vonós, és ütős hangszereken,
  • többféle képzőművészeti tevékenységet, szakköröket

A beiratkozáshoz a következő dokumentumokra van szükség:

• A gyermek lakcímét igazoló igazolvány
  • A gyermek személyigazolványa
  • A gyermek TAJ kártyája
  • Óvoda által kiállított szakvélemény
  • A diákigazolványhoz az okmányirodai fényképezésről kiállított adatlap >>>> tudnivalók itt

Amennyiben van, kérjük feltétlenül hozzák magukkal a

• Gyermekvédelmi kedvezményről szóló igazolást
  • Nagycsaládosok - családi pótlék igazolást (átutalási bizonylatot, bankszámla kivonatot, melyből megállapítható a gyermekek száma)
  • Nevelési Tanácsadó vagy Képességvizsgáló jegyzőkönyvét

Felhívjuk a szülők figyelmét, hogy az iskolában biztosított az étkezés, de az óvodával ellnetétben nem ingyenes, csak a GYVT-vel rendelkezők részére. A három, vagy több gyerekesek 50% kedvezményt kapnak.

Az elektronikus beiratkozás -frissítés alatt-

Kétféle módon lehet belépni:

1. Ha már nagyobb gyermeke miatt használja a KRÉTA naplót, és gondviselőként lépett be, akkor a felületen megjelenik az e-ügyintézés ikon, ahonnan már értelemszerűen lehet a beiratkozást intézni.
  2. Akinek még nincs hozzánk járó gyermeke, annak hasznos segítség nyújt a linken található videó: https://www.youtube.com/watch?v=N4uXSDBvj8M&feature=youtu.be

Kitöltendő nyomtatványok Kérjük a beiratkozáskor olvashatóan kitöltve hozzák magukkal, de természetesen ott is lesz lehetőség a kitöltésre. Ez inkább csak meggyorsítja a beiratkozás folyamatát.

Étkezési nyilatkozat

Nyilatkozat étkezési kedvezmény igénybevételéhez

Nyilatkozat a szülői felügyeleti jog gyakorlásáról mind a két szülőnek alá kell írni, abban az esetben is, ha nem élnek együtt!

Nyilatkozat a nemzetiségi oktatás igénybevételéről

Nyilatkozat az életvitelszerű tartózkodási helyről

Nyilatkozat az etika/hit- és erkölcstan oktatásról

Nyilatkozat napközi igénybevételéhez