Dunabogdányi Általános Iskola és
Alapfokú Művészeti Iskola
2017-ben tizenharmadik alkalommal kerül megrendezésre a Magyarországi Németek Országos Önkormányzata Oktatási Bizottsága által szervezett „Landesrezitationswettbewerb“ Országos Német Vers – és Prózamondó Verseny.
A kisrégiós fordulót a Szentendrei Kistérségben ebben az évben a iskolánk rendezi.
Időpontja: 2017. március 2. csütörtök 14:00 óra
Helyszín: az iskola régi főépülete
A gyerekek a kisrégiós versenyen korosztályuknak megfelelően (1-2.oszt., 3-4.oszt., 5-6.oszt., 7-8.oszt.) egy szabadon választott német vagy német nemzetiségi verssel vagy prózával vesznek részt.
A kisrégiós versenyen négy iskola vesz részt, összesen 50 tanulóval:
13:30 | Érkezés |
14:00 | Ünnepélyes megnyitó |
14:15 |
Verseny négy korcsoportban, négy helyszínen HD1-2; |
15:00 kb. |
A verseny vége A zsűri tanácskozása alatt a versenyzők számára kézműveskedés |
15.10 kb. | Az eredményhirdetés várható ideje |
HD 1-2 |
HD 3-4 |
HD 5-6 |
HD 7-8 |
|
1. | Bene Zsuzsanna | Belendi Boldizsár | Bene Anna | Borbély Flóra |
2. | Bokondi Bendegúz | Bonifert Angéla | Buczkó Edit | Farkas Andrea |
3. | Cecik Roland | Draxler Félix | Keller Zsófia | Gersonde Olivér |
4. | Hajdu Boglárka | Gutbrod Réka | Kovács Balázs | György Jázmin |
5. | Hegyi Bálint | Hegyi Botond | Lévai Anna | Somlói Kinga |
6. | Hódor Dominik | Hegyvári Bendegúz | Lugosi Tímea | |
7. | Horváth Eszter | Horváth Ilona Alexandra | Nagy Lotti | |
8. | Koncz-Liebe Fanni | Jung Lili | Nagy Zsófia | |
9. | Müller Bernadett |
Kovács Julianna | Rebe Johanna | Mundart |
10. | Némedy Levente | Lévau Boglárka | SchusterDominik | Németh Linda |
11. | Simon Sonja | Moys boglárka | Suga Sonja | Érchegyi Hanna |
12. | Szabó Rebeka | Schuster Maximillian | Tóth Stefánia | Herr Gréta |
13. | Tóth Katalin | Waldmann Lili | Izsák Eszter | |
14. | Polgár Sára | |||
15. | Rudolfi Emma | |||
Továbbjutók engedélyezett létszáma
HD 1-2 - 2 fő
HD 3-4 - 2 fő
HD 5-6 - 2 fő
HD 7-8 - 1 fő
Mundart - nincs létszám megkötés
A zsűri tagjai
HD 1-2: Gräff Alberné, Kerekesné Feszler Mária, Rudolf Mihályné
HD 2-3: Kránicz-Kammerer Zsófia; Bartháné Baltringer Erzsébet; Polgári Veronika
HD 5-6: Kőrösi Herein Mária; Vogel Norbert; Zafnerné Fodor Márta
HD 7-8 és Mundart: Liptainé Gräff Teréz, Knáb Mihály, Alvincz Erzsébet
Eredmény
Korcsoport | Helyezés | Név | Pontszám | Iskola | Továbbjutó |
HD 1-2 |
I. | Bene Zsuzsanna | 28 | Visegrád | x |
II. | Szabó Rebeka | 27,5 | Dunabogdány | x | |
III. | Némedy levente | 26,5 | Visegrád | ||
HD 3-4 | I. | Hegyi Botond | 30 | Budakalász | x |
II. | Schuster Maximillian | 28 | Budakalász | x | |
III. | Lévai Emma | 26 | Pomáz | ||
III. | Belegdi Boldizsár | 26 | Pomáz | ||
HD 5-6 | I. | Lévai Anna | 27 | Pomáz | x |
II. | Rebe Johanna | 26 | Dunabogdány | x | |
II. | Schuster Dominik | 26 | Budakalász | x | |
HD 7-8 | I. | Gersonde Olivér | 28 | Visegrád | x |
II. | Farkas Andrea | 21 | Pomáz | x | |
III. | Somlói Kinga | 20 | Budakalász | ||
Mundart | I. | Rudolfi Emma | 27 | Dunabogdány | x |
I. | Izsák Eszter | 27 | Visegrád | x | |
II. | Polgár Sára | 26 | Visegrád | x | |
III. | Németh Linda | 25 | Dunabogdány | x | |
IV. | Herr Gréta | 24 | Dunabogdány | x | |
V. | Érchegyi Hanna | 23 | Dunabogdány | x |